חזרה לרשימת מאמרים
פורסם על ידי: שירן רז קטגוריה יזמות תגובות: 0 תאריך פרסום:10/12/2017

כיצד לבנות עסק עצמאי בזמן עבודה במשרה מלאה

הרבה אנשים חולמים על לעזוב את העבודה “9-5” שלהם ולהתחיל לבנות עסק עצמאי משלהם. רבים מן היזמים המצליחים כיום היו צריכים להשאיר את העבודה הקבועה שלהם עד שהם הגיעו לנקודה בה היה ניתן לעזוב.

כמו כן, אמביציה חשובה מאוד, אך לא תמיד מספיקה כדי לגרום לך להתקדם ולזוז קדימה. תקופת מעבר בין שכיר ליזם יכולה להיות מלחיצה וקשה, במיוחד כשאתה לא נהנה מהעבודה הנוכחית שלך, אך אין זה אומר שזה חייב להיות ככה.

כדי לתחזק את המוטיבציה ואת ההנעה קדימה תוך כדי תקופת מעבר משכיר ליזם יש ליישם מספר דברים כדי שייסעו בתהליך זה.

7 טיפים להלן כיצד לעשות זאת:

1. הסיבה למה התחלת את העסק צריכה להיות מאוד ברורה

להתחבר אל ה”למה” זה הצעד הראשון הכי חשוב שאתה יכול לעשות. אתה אולי יכול לקבל מוטיבציה מהעובדה שאתה יכול להיות הבוס של עצמך, זמן חופשי, התבטאות יצירתית, להיות יותר בבית עם המשפחה/ילדים, או אפילו לעזור לאחרים.  לא משנה מה הסיבה, תדע מה מביא לך מוטיבציה ומניע אותך זה מה יעזור לך להישאר מפוקס, חדור מטרה, ומחויב למטרות שלך – גם בימים קשים.

2.התחייבות

ישנו הבדל גדול בין תשוקה למשהו שאתה רוצה שיעבוד לבין התחייבות כדי לגרום למשהו הזה לעבוד. כשאתה מחויב לחלום שלך זה אומר שאתה כל כולך בזה, כשאתה מתמודד עם מכשולים ולא מוותר, אתה מוצא פתרונות לא משנה מה. תבטיח לעצמך את ההבטחה הזאת – ואז תגיד לאנשים שקרובים אלייך על התחייבות זו. דבר אשר יגדיל את חשיבות המחויבות.

3. חזון תדמיתי לעסק שלך

תחשוב מה אתה רוצה מהעסק שלך, שנה מעכשיו ותרשום את זה במחברת. תהיה ספציפי ומפורט. אילו פעילויות אתה מעורב, מי הלקוחות/ צרכנים, כמה לקוחות/צרכנים, וכמה אתה רוצה להכניס מדי חודש. תקרא את החזון הזה כל בוקר וערב, תתמקד רק על התוצאה הסופית – עסק משגשג ומצליח.

כשאתה נשאר ממוקד על התוצאה הסופית אתה בעצם תוכל ליצור החלטות ביומיום שיגרמו לך פחות לחשוב על מחשבות שליליות אשר עלולות להגיע מטבע הדברים.

  4. להצטרף לקבוצות בעלות מכנה משותף

בקבוצות בעלות מכנה משותף, תוכלו לשתף תחושות, רגשות ותהליכים שאתה עוברים וחווים. כמו כן, לשתף אנשים קרובים שאתם סומכים עליהם ועל הדעה שלהם יכול תמיד להועיל, גם אם לפעמים לא יהיה להם תשובות להעניק לכם. עצם השיתוף ו”הפריקה” יכול להועיל לפעמים ברגשות ובתחושת הקלה מספיק כדי שזה ייתן לכם כוח להמשיך קדימה

 

 

 

5. תשקיע בעצמך על ידי למידה

מחקרים, מאמרים, ספרים, כל דבר שרלוונטי לעסק שלך. האינטרנט מספק שפע של ידע חיוני ואיכותי על איך לבנות עסק מצליח.

אפשר לקחת קורסים, למצוא מנטור שילווה אותך בתהליך הזה. תקשיב להרצאות/ אודיו שונים בדרך לעבודה בבוקר. ככל שתלמד יותר ותהפוך למקצועי בתחום שלך, אתה תהיה יותר בטוח בעצמך, מצליח, ועם יותר מוטיבציה.

6. אופטימיות לגבי העבודה הנוכחית

תמצא משהו לפחות אחד שאתה מעריך בעבודה הנוכחית, ותזכיר לעצמך את זה על בסיס יום יומי. זה יכול להיות העמיתים לעבודה, חופשות בזמן חגים, ולפעמים זה יכול להיות גם סתם הקפה בחינם או הכיסא הנוח.

העניין הוא לחפש דברים טובים. ככל שאתה מתמקד בדברים טובים יותר בסיטואציה הנוכחית שלך, אתה תיצור יותר הצלחה באותן סיטואציות, כולל בעסק שלך.

חשוב לזכור שמחשבות שליליות שואבות את האנרגיות שלך וגורמות ליותר קושי בלהמשיך הלאה עם החלום שלך.

7. מטרות יומיומיות

תחילה, יש לנקוט במעשים קטנים. רוב העבודה בהתחלה תהיה משימות מעיקות ומעייפות אך יש לזכור שזה הכל חלק מהתהליך של בניית עסק. גם אם לפעמים תרגישו שאין התקדמות בכלל.

על ידי עשיית צעדים כל יום, שכוללים לעשות את הדברים שבשגרה, אתה תתחיל לראות תוצאות.

ככל שיש יותר תהליך, ניתן יהיה להרגיש איך הביטחון העצמי עולה ואיתו גם הנחישות. כשאתה נוקט פעולות אלו בזמן העבודה (של המשרה המלאה שלך) אתה לאט לאט תתחיל להתמקד יותר ויותר, ולהיות יותר חדור מוטיבציה כדי להפוך את החלום שלך למציאות. מה גם שזה יגרום לזמן בעבודה שלך לעבור מהר יותר.

חזרה לרשימת מאמרים
חנות