חזרה לרשימת מאמרים
מקלחת קרה
פורסם על ידי: מאי רז קטגוריה בריאות תגובות: 0 תאריך פרסום:29/01/2018

5 יתרונות של מקלחת קרה

לפעמים אנחנו חוששים להיות האחרונים במקלחת – שמא יסתיימו כל המים החמים ונישאר עם מים קרים. השאלה שנשאלת האם מקלחת קרה באמת כזאת נוראית? או שלהפך, היא יכולה רק לתרום לנו ולבריאות שלנו?!

  1. מגביר עירנות

בראש ובראשונה כשאנחנו נתקלח מקלחת קרה בבוקר, ההרגשה של המים הקרים על גופנו נשמעים מזוויעים יותר מאשר מרגיעים. אך עם זאת, אם תקחו נשימה עמוקה כתגובה להלם שהגוף שלכם נכנס יעזור לכם לשמור על חום הגוף.  כמו כן, קצב הלב שלנו יגדל ובכך ישחרר דם לכל הגוף שלנו – מה שתורם למנת אנרגיה טבעית ליום שלנו.

  1. משפרת את החוסן הנפשי/רגשי

אם אתם מרגישים בילבול, חרדה ואף כעס – מקלחות קרות יכולות לעזור! ברצינות, מקלחת קרה גורמת למערכת העצבים 'להתקרר'. בהתחלה אתה תרגיש שבא לך לצעוק אבל בעיקרו של דבר, אתה תהיה רגוע.

  1. תורם בתהליך הרזייה

מקלחות קרות תורמות לתהליך ירידה במשקל יכול להישמע קצת מוזר ולא קשור אך זה אכן נכון. גוף האדם מכיל שני סוגים שונים של רקמות שומן; שומן לבן ושומן חום. שומן לבן נצבר כאשר אנחנו צורכים יותר קלוריות מאשר הגוף שלנו באמת צריך. בדרך כלל יצטבר בגב תחתון, צוואר, ירכיים וזהו שומן שיהיה לנו קשה יותר להיפתר.

השומן החום הוא שומן טוב, שמייצר חום כדי לשמור על גופנו, ומופעל כאשר הוא נחשף לקור קיצוני.

הצטרפו בחינם! לאלפים שכבר קוראים פעם בשבוע את הניוזלטר של שירן רז

ניתן להסיר בכל עת

ע"פ מחקר שנעשה ב2009 בארה"ב, מצא שחשיפה לטמפרטורות קרות קיצוניות מפעילה את השומן החום ובקרב משתתפי המחקר נמצא כי הם ירדו כמעט 9 קילו בשנה רק בגלל המקלחות.

  1. משפר את מערכת החיסון

ע"פ מחקר באנגלית, נמצא כי מקלחות קרות באופן קבוע מגדיל את כמות המחלה הנלחמת בתאי הדם הלבנים, בהשוואה לאלו שנוטלים מקלחות חמות רגילות. ההשערה הייתה כי במקלחת קרה אנחנו מנסים לחמם את עצמנו וכתוצאה מכך ישנה עלייה בקצב מהירות המטבולית והפעלת מערכת החיסונית. כל זאת מוביל לשחרור של תאי דם לבנים יותר.

  1. מאיצה התאוששות של שרירים

בסרטים תמיד רואים ספורטאים נכנסים לאמבטיית קרח לאחר אימון קשה וארוך, וזאת בדיוק בגלל הסיבה שמקלחת קפואה שכזו עוזרת להתאוששות מהירה יותר של השרירים.

מקלחת קרה לא תועיל כמו אמבטיית קרח אבל זה כן ישפר את זרימת הדם, ורמה מסויימת של התאוששות שרירים.

 

חזרה לרשימת מאמרים

הצטרפו בחינם! לאלפים שכבר קוראים פעם בשבוע את הניוזלטר של שירן רז

 


 

*ניתן להסיר בכל עת

להרשמה לניוזלטר של שירן רז